Ważne, ciekawe, interesujące – co się u nas dzieje

treść strony

FRSE na Śląskim Festiwalu Nauki!

Fundacja zaprezentuje w Katowicach nowoczesną przestrzeń szkoleniową Mobilnego Centrum Edukacyjnego.

  • fot. Śląski Festiwal Nauki

Podczas Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach będziemy prezentować sprzęt Mobilnego Centrum Edukacyjnego (MCE). Misją Mobilnego Centrum Edukacyjnego jest szerzenie myśli technologicznej wśród nauczycieli we wszystkich zakątkach Polski i Europy, dlatego w trucku Fundacji znajdują się m.in. tablety, interaktywna tablica oraz podłoga, kostki iMO-LEARN, okulary wirtualnej rzeczywistości oraz roboty do nauki programowania. Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję dowiedzieć się jak połączyć technologię z klasycznym podręcznikiem i wzbogacić swój warsztat pracy. W trakcie prowadzonych przez ekspertów warsztatów można będzie zanurzyć się w sieci wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. Zademonstrujemy, jak połączyć technologię z klasycznym podręcznikiem i wzbogacić swój warsztat pracy.
Głównym założeniem MCE jest promocja programów edukacyjnych realizowanych w ramach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Podczas sesji informacyjnych poświęconych takim programom, jak eTwinning czy Erasmus+ uczestnicy poznają szczegóły tych programów oraz korzyści płynące z uczestnictwa w projektach edukacyjnych.

Termin: 10 października 2021 roku (niedziela), godz. 9.30–20.00
Miejsce: PLENEROWE MIASTO NAUKI NAD RAWĄ (rozciągające się od rynku w Katowicach aż do ulicy Dudy-Gracza), nasz namiot: Akademicka Strefa Książki i Filmu, w obrębie ulicy Pawła /skrzyżowanie z Górniczą
Program festiwalu: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/program